Alumiinium fosfiid

Alumiiniumfosfiidil (AIP) põhinevad segud on tooted, mida kasutatakse kõige rohkem kahjuritõrjeks ladudes ning näriliste ja teiste välitingimustes elavate selgroogsete loomade tõrjeks. Alumiiniumfosfiid saadakse alumiiniumi ja punase või kollase fosfori liitmisel. Kokkupuutel ümbritseva õhu ja niiskusega tekib ja vabaneb väga tõhusa toimega fosfiingaas.

pellets

Graanulid

Graanulid sisaldavad 56-57% alumiiniumfosfiidi toimeainena ja 43-44% inertseid komponente, peamiselt muuhulgas ammooniumkarbamaati, mis võimaldab fosfiini kontrollitud degaseerimist.

Üks graanul kaalub 0,6 g ja vabastab 0,2 g fosfiingaasi.

round tablets

Ümmargused tabletid

Ümmargused tabletid sisaldavad 56-57% alumiiniumfosfiidi toimeainena ja 43-44% inertseid komponente, peamiselt muuhulgas ammooniumkarbamaati, mis võimaldab fosfiini kontrollitud degaseerimist.

Üks ümmargune tablett kaalub 3 g ja vabastab 1 g fosfiingaasi.

bags

Kotid

Kotid sisaldavad 57% alumiiniumfosfiidi toimeainena ja inertseid komponente, mis võimaldavad fosfiini kontrollitud degaseerimist. Antud segu ei sisalda ammooniumkarbamaati.
Segu on paigutatud spetsiaalsest materjalist kotti (Tyvek), millele on iseloomulik suur tugevus ja elastsus. Tyvek kott laseb läbi ainult veeauru ja fosfiini ning ei lase praktiliselt üldse läbi vedelas olekus vett.

Üks kott kaalub 34 g ja vabastab 11,3 g fosfiingaasi (täpsemat teavet vt pakendilt).

imfo edukas ettevõtte 2019